Profil


Mavideniz Shipyard 2
Mavideniz Profile 1
Profile 1
Profile 2
Mavideniz Shipyard 2
Mavideniz Profile 1
profile-1
profile-2
previous arrow
next arrow
PlayPause

MAVİ DENİZ Çevre Hizmetleri A.Ş., misyonumuz; kirlilik kontrolünün, petrol sızıntısı geri kazanım çözümlerine inovasyon ve gelişimiyle, su ortamlarımızın, denizlerin, okyanusların, nehirlerin, göllerin, barajların, lagünlerin, akarsuların ve plajların ekosistemlerini korumak ve korumaktır. .

MAVI DENIZ Corporation, İstanbul merkezli, agresif, yönetim şirketi tarafından özel olarak yönetilmektedir. İlk yıllarda ana faaliyet, tersanenin Pendik, İstanbul, Türkiye’de yer aldığı BASARAN Grubu altında gemi inşası ve gemi tamiratından oluşuyordu. MAVI DENIZ, petrol geri kazanım gemilerinin inşasında dünya lideridir. Tersanede, aynı zamanda Dünya’da tarama pazarı için kesici emiş tarakları, çok amaçlı tarak makinaları da üretiyoruz.

Bu yararlı işbirliği nedeniyle şirket, mevcut petrol geri kazanımı ve müdahale piyasasının güçlü yanları ve kısıtlılıkları konusunda deneyim ve deneyim kazanmıştır.

TERSANE TESİS


Dry Docks300 m x 70 m x 8,5 m
Crain Lifting Capacity1 x 450 T + 1 x 300 T Gantry
Docking AreaMax. 170,000 DWT
Slipways200 m x 40 m
Hangar90 m x 40 m

MAVI DENIZ sunmaktadır:

 • 24 saatlik petrol sızıntısı müdahale hizmetleri (denizde / karada / boru hatlarında petrol sızıntısı tepkisi)
 • Kimyasal dökülme acil müdahale hizmetleri
 • Petrol toplama kabı, çöp kazanı botu, ot biçerdöver, tarak, ponto, iş tekneleri, iniş el sanatları, hızlı kirlilik tepkisi / devriye botları imalatı
 • Petrol sızıntısı tepkisi ve antipollution ekipman üretimi
 • Offshore lojistik ve destek hizmetleri
 • Plaj temizleme makineleri imalatı
 • Plaj / sahil / su yolları temizlik ve dekontaminasyon / restorasyon hizmetleri
 • Site iyileştirme (kanallar, hes, barajlar, göller, plajlar, kayalık kıyılar ve rıhtımlar)
 • Tarama hizmetleri (çamur giderme, bitki örtüsü çıkarma, yosun çıkarma ve tortu kontrolü)
 • Topraklanmış veya batık gemilerden petrol pompalanması, geminin gemiye aktarılması, kapsamlı dalış, deniz kurtarma ve çekme ve enkaz sökme hizmetleri
 • Tank temizleme ve gazsız hizmetler
 • Petrol terminalleri, limanlar ve diğer yüksek riskli alanlar için acil durum planlaması ve risk değerlendirmesi ve petrol kirliliği olayları için müdahale çalışmaları
 • Ekipman kiralama hizmetleri
 • MARPOL Toplanan çöplerin, ağır kalıntıların, yağların, çamurların ve kimyasalların atık yönetimi hizmetleri (toplama, depolama, nakliye, bertaraf)
 • Danışmanlık hizmetleri
 • IMO Eğitim kursları (Seviye 1 / Seviye 2 / Seviye 3)

MAVI DENIZ, küçük yerelleştirilmiş petrol sızıntılarından açık denizdeki büyük dökülmelere kadar her türlü kirlilik için yüksek kaliteli dökülme müdahale hizmeti sağlamak üzere çok çeşitli son teknoloji petrol sızıntısına karşı müdahale ekipmanı ve sistemleri tasarlamakta, üretmekte ve tedarik etmektedir. topraklar.

MAVI DENIZ üreticileri ve yağ sınırlama bomları, yağ skimmers, sorbentler (Pad, Bombalar, Yastıklar, Parçacıklar, Granül), dökülme kitleri, bom makaraları, saklama kapları, plaj temizleme sistemleri, dağıtıcı püskürtme sistemleri, pompalar, güç komple bir hat kaynağı Paketler, geçici depolama tankları, yağlı su ayırıcı, yakma fırını, çamurluk sistemleri, seyrüsefer / demirleme şamandıraları, kirlenmeyi önleyici iş gemileri, enkaz geri kazanma gemileri, petrol sızıntısı müdahale gemileri ve suya batırılmış petrol, kimyasal maddeler, birikintiler ve batık yüzeyler için tasarlanmış taraklar atıklar, katı yağlar, tortullar, bitki örtüsü, hem açık deniz hem de karada suyun dibinden çamurlar.

MAVİ DENİZ ayrıca ekolojik amaçlı çok amaçlı tekneler ve çöp toplama, yağ toplama, alg ve ot toplama, tortu ve çamur toplama, su oksijenasyonu, izleme, dağıtıcı püskürtme, bom indirme ve döşeme, ekipman / personel taşımacılığı, devriye, ve yangın söndürme.

MAVI DENIZ’in ekipmanlarının çoğu, özel olarak “şirket içi” olarak tasarlanmış ve sonuç olarak uluslararası patentler ve ticari markalar elde etmiştir. Bu Grup, 90’lı yıllardan beri deniz ekolojisindeki özel ilgi alanları ile Çevre alanında araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaktadır.

MAVI DENIZ Co, bir petrol sızıntısı yüklenicisi olarak, 15 OSRV petrol sızıntısı müdahale gemisini, 2 mavna, 2500 mt petrol patlamasını, 10000 mt emici, 15 yağ skimerini, 10 muhteviya fenderini, 2 sahil temizleme makinesini, kamyonu, pompayı, hortumları, Yüksek basınçlı temizleyiciler ve acil durumlar için çok miktarda antipollution ekipmanı. Petrol sızıntısı geri kazanım gemilerimiz, bölgede oluşabilecek petrol sızıntısını önlemek için Boğaz, Marmara Denizi, Karadeniz, Ege Denizi, Akdeniz’de beklemektedir. MAVİ DENİZ, her petrol sızıntısı operasyonuna ve durumuna hızlı ve verimli bir şekilde tepki vermemizi sağlayan global bir varlığa sahiptir.

MAVİ DENİZ, Türkiye’de deniz ve endüstriyel çevre koruma hizmetlerinin sağlanmasında liderlerden biri haline gelmiştir. Bir petrol sızıntısı meydana geldiğinde, MAVI DENIZ, hem karada hem de denizde petrol sızıntıları için acil müdahale hizmetleri sağlamak üzere, personelini veya sözleşmeli personelini kullanarak özel petrol sızıntısı müdahale ekipmanlarını harekete geçirir. MAVI DENIZ, büyük olaylardan küçük dökülmelere kadar herhangi bir durum için Operasyonel / güvenlik eğitimine, Olay Yönetimi için IMO petrol sızıntısı müdahale eğitimi sağlayabilir.