Teknoloji


PlayPause
Slider

Teknoloji

Teknolojinin ve rekabetin hızını arttırmak, gelecekteki stratejik teknolojiler ve ürünlere yönelik konsantre ve sürekli araştırma ve geliştirme çabalarını gerektirir. Mavi Deniz, mevcut en iyi teknolojileri içselleştirmede ve geliştirmede rekabet avantajını öngördü ve 1990 yılında Ar-Ge faaliyetlerine başladı.

Mavi Deniz A. Ş., kendi ürün ve teknoloji yaratmak için kasıtlı adımlar atmaya karar verdi. Bu amaca uygun olarak Mavi Deniz, mühendislik gücünü arttırdı, insan kaynaklarına yatırım yaptı, işbirlikleri kurdu ve laboratuvar yeteneklerini hızlı sonuçlar elde etmek için kullandı. Bu yatırımların sonuçları, kendi ürünlerini tasarlama ve üretme ve genişleyen pazardaki fırsatlardan yararlanma yeteneğini içerir.

Mevcut Ar-Ge çabaları doğrudan ürün geliştirme ile ilgilidir ve çıkışları rekabetçi bir avantaj sağlayan ticari ürünlerdir.

Teknoloji ve ürün geliştirme için küresel standartlarda çalışan Mavi Deniz Ar-Ge, ürün geliştirme konusunda odaklanmaktadır.:

  • Çevre dostu (kurtarmak, geri dönüşüm, yeniden ve düşük enerji ve su tüketimi ),
  • Konfor ve müşteri memnuniyetini sağlamak ( akıllı, sessiz, pratik ),
  • Uygun fiyatlı ve geleceğin standartlarına uygundur.

Mavi Deniz’in Ar-Ge faaliyetleri, şirket Merkezi’ndeki Ar-Ge Müdürlüğü ve tesislerdeki Ürün Geliştirme yönetimi tarafından yürütülmektedir.
Ar-Ge faaliyetlerini yürütmek için Mavi Deniz, yerel ve uluslararası üniversiteler, tedarikçiler, araştırma kuruluşları ve enstitülerle işbirliği yapmaktadır. Ayrıca düzenli olarak ev aletleri ve Fuarlar katılır ve ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler ve toplantılarda kağıtları sunar.

AR-GE

ALANINDA BİR UZMAN…

Mavi Deniz’de araştırma ve geliştirme çok sayıda ve çok farklı alanlarda uzanır. Bilim adamlarımız ve mühendislerimiz yeni materyalleri analiz eder, doğaya ve geleceğin dijital fabrikasına yönelik teknikler ve yeni analitik ekipman geliştirir. Tüm yenilikler yeni uygulamalara yol açar ve müşterilerimize pazara daha verimli ürünler getirmelerine, daha fazla iş alanı açmalarına veya maliyetleri düşürmelerine yardımcı olur.

TASARIM VE PROTOTİP

Yüz kaldırma ihtiyacını karşılamak ve rekabet koşulları ile kirlilik tepki ekipmanları sektörü için yeni parçalar yapmak.

Ödüller

Mavi Deniz, teknolojiye yatırım yapmanın ve Türkiye’nin en iyi bilinen şirketi olmanın yanı sıra, ürünleri ve çeşitli platformlarda sunduğu bilgiler ile de ödüllendirilmiştir. Bugüne kadar aldığı ödüller, elde edilmesi zor bir başarı seviyesinin kanıtıdır.

  • İstanbul Ticaret Odası, Teknoloji Geliştirme Top Ten şirketi, 2005
  • TÜBİTAK araştırma ve geliştirme Ödülü, 2005.
  • TÜBİTAK araştırma ve geliştirme Ödülü, 2006.
  • TTGV araştırma ve geliştirme Ödülü, 2006.