Deniz Temizliği, Göl Temizliği, Nehir Temizliği, Deniz Atığı


Sea Cleaning
Sea Cleanup 2 e1609605489280
Sea Cleaning 2 e1609605521159
Sea Cleanup e1609605539742
River Cleanup e1609605663470
sea-cleaning
SONY DSC
sea-cleaning-2
sea-cleanup
river-cleanup
previous arrow
next arrow
PlayPause

Deniz çöpü olarak da bilinen deniz çöpü, bir göl, deniz, okyanus ya da suyolunda kasıtlı olarak ya da kazayla salınan insan tarafından yaratılmış atıklardır. Yüzen deniz döküntüleri, plaj çöpü ya da tidewrack olarak bilinirse, genellikle karaya oturmak üzere, jielerin merkezinde ve sahil şeritlerinde birikme eğilimindedir. Atıkların denizde kasıtlı olarak bertaraf edilmesine okyanus çöplüğü denir. Driftwood gibi doğal olarak oluşan enkazlar da mevcuttur.

Plastik kullanımının artmasıyla birçok plastik türü biyolojik olarak bozulmadığı için insan etkisi bir sorun haline gelmiştir. Su bazlı plastik balıklar, deniz kuşları, deniz sürüngenleri ve deniz memelileri ile tekneler ve kıyılar için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Damping, konteynır döküntüleri, fırtına drenajlarına yıkanmış çöpler ve su yolları ve rüzgârlı çöp depolama atıklarının hepsi bu soruna katkıda bulunur.

Deniz Kirliliği Unsurları, kirliliğin% 80’ine kadar arazi temelli olduğunu tahmin ediyor. Çok çeşitli antropojenik eserler deniz çöpüne dönüşebilir; plastik poşetler, balonlar, şamandıralar, halatlar, tıbbi atıklar, cam şişeler ve plastik şişeler, çakmaklar, içecek kutuları, polistren, kayıp olta ve ağlar, ve yolcu gemilerinden ve petrol kulelerinden gelen çeşitli atıklar, yıkanmış olarak bulunan maddeler arasındadır. karaya. Özellikle altı paket halka problemin simgesi olarak kabul edilir.

Hayalet ağlar

Balıkçı ağları – hayalet ağlar tarafından okyanusun soluna veya kaybolmasına – balıklar, yunuslar, deniz kaplumbağaları, köpekbalıkları, dugonglar, timsahlar, deniz kuşları, yengeçler ve diğer canlılar arasında dolaşabilir. Bu ağlar hareketi kısıtlar, açlığa, laserasyona ve enfeksiyona ve hava soluması olan hayvanlarda boğulmaya neden olur.

Plastik

Dünya okyanuslarında her yıl 8.8 milyon mt plastik atık dökülüyor. Asya, yanlış yönetilen plastik atıkların önde gelen kaynağıydı.

Enkaz temizleme

Deniz (veya nehir) kalıntılarını toplamak ve kaldırmak için teknikler Deniz Temizleme Gemisinin kullanımını içerir. Bu gibi cihazlar, yüzer enkazın navigasyon için tehlike oluşturduğu yerlerde kullanılabilir.

Enkaz “plaj çöpü” haline geldiğinde, çöp toplama için el ile toplama ve özel plaj temizleme makineleri kullanılır.

Başka yerlerde, “çöp kapanları”, denizden gelmeden önce sudaki kalıntıları yakalamak için küçük nehirlere kurulur.

Denizlerin veya göllerin veya nehirlerin yüzeyinde çöp toplamak için belediyeler için deniz temizleme botları işletiyoruz ve kiralıyoruz.

Alg & Algal Blooms temizleme

Algler, birbiriyle yakından ilişkili olmayan ve dolayısıyla çok faktörlü olan, büyük, çeşitli bir ökaryotik organizma grubu için gayri resmi bir terimdir. Dahil edilen organizmalar, Chlorella ve diatomlar gibi tek hücreli türlerden, dev kelp gibi, 50 metreye kadar uzayabilen büyük bir kahverengi alg gibi çok hücreli formlara kadar değişir. Çoğu sucul ve ototrofiktir ve kara bitkilerinde bulunan stoma, ksilem ve floem gibi farklı hücre ve doku tiplerinden yoksundur. En büyük ve en karmaşık deniz yosunları deniz yosunu olarak adlandırılırken, en karmaşık tatlı su formları, örneğin Spirogyra ve taş yünü gibi yeşil alglerin bir bölümü olan Charophyta’dır.

‘Algler’, geniş çapta değişen büyüklüklerde, büyüme oranlarında ve besin gereksinimlerini içeren geniş bir terim olduğu için, çiçeklenme olarak tanımlanmış olan resmen tanınan bir eşik seviyesi yoktur. Bazı türler için, alglerin mililitrede milyonlarca hücreye ulaşan konsantrasyonlarda çiçek açtığı düşünülebilir, diğerleri ise litre başına on binlerce hücrenin çiçeklenmesini oluşturur. Algal hücrelerdeki fotosentetik pigmentler, alg çiçeklenmesinin rengini belirler ve bu nedenle de genellikle yeşilimsi bir renktedir, fakat aynı zamanda alg türleri ve türüne bağlı olarak sarı, kahverengi veya kırmızı gibi çok çeşitli renkler de olabilirler. İçerdiği pigmentlerin

Deniz çöpü, deniz yosunu, deniz yosunları, kıyı denizleri, tatlı su gölleri, nehirler veya plajları açan yosunlar toplamak ve geri kazanmak için belediyeler için Deniz Temizlik Gemileri tasarlıyor ve kiralıyoruz.

 

  • Sea Cleanup e1609605539742
  • Marine Debris 2
  • Marine Pollution
  • Marine Debris
  • Sea Cleaning 2 e1609605521159
  • Marine Pollution 2
  • River Cleanup e1609605663470
  • Sea Cleanup 2 e1609605489280