Kumsal Temizliği


Shoreline Cleaning 4
Shoreline Cleaning 3
Shoreline Cleaning 1
Shoreline Cleaning 2
Shoreline Cleaning 5
Shoreline Cleaning (4)
Shoreline Cleaning (3)
Shoreline Cleaning (1)
Shoreline Cleaning (2)
Shoreline Cleaning (5)
previous arrow
next arrow
PlayPause

Kirlenmiş kumsalın / sahil şeridinin temizlenmesi, sitenin özelliklerine göre belirli teknikler ve yöntemler gerektirir.

Etkili benzersiz yöntemlerin kullanımı, çevreye duyarlı alanlarda imkansız ve yararsız olabilir ve temizlik işlemleri her bir durum için açıkça tasarlanmalıdır. Sitelere erişmek genellikle zordur ve yüksek ve düşük gelgit arasındaki önemli farklılıklar operasyonları zorlaştırabilir.

Bir kum temizleme makinesi, plaj temizleyicileri, çöp ve diğer yabancı maddeleri çıkarmak için bir kum ya da eleme cihazını sahil kumu üzerinde sürükleyen bir araçtır. Bunlar, paletlerde veya tekerleklerde kendiliğinden çekilen araçlardır veya dört-bisiklet veya traktör ile çekilirler. Sahil kentleri, plaj patronlarının bıraktığı çöp sorunlarıyla ve kıyılarında yıkanmış diğer kirlilikle mücadele etmek için plaj temizleme makinelerini kullanıyor. Plaj temizliği stratejilerinde baş görevi, plaj erozyonu ve arazinin değişmesi göz önünde bulundurularak plajlardaki atık maddeyi işlemenin en iyi yolunu bulmaktır.

Kumsal temizleme makineleri, bir kepçe veya sürtünme mekanizması ile kumun toplanması ve daha sonra sopa, taş, çöp, şırınga ve diğer maddeler de dahil olmak üzere yabancı maddeleri göz önünde bulundurmak için yeterince büyük olan bir şeyi tırmıklayarak veya eleyerek çalışmaktadır. Benzer uygulamalar arasında göl plajları ve plaj voleybolu ve anaokulu için alanlar ve oyun alanı sandpitleri bulunmaktadır.

Kum temizleme makineleri, sahil müdavimlerinin güvenliğini ve mutluluğunu sağlamak için dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Çöpleri, istenmeyen deniz yosunlarını ve plajdaki diğer çöpleri çıkararak, belediyeler ve tatil köyleri daha az yatırım saatiyle plajlarını koruyabilir.

Düzenli çöp sökücü kullanımlarına ek olarak, doğal felaketlerden sonra temizlemek için plaj ve kum temizleyicileri kullanıldı.

Örneğin:

Galveston, Teksas’ta, sudaki düşük oksijen seviyeleri kıyıda binlerce ölü balık ile sonuçlandı. Çukur temizleyicileri daha sonra hava, kum ve suya aşırı toksinler bırakmadan önce çürüyen balıkları çıkarmak için kullanıldı.

Olimpiyat Oyunları 2008, Beijing Chaoyang Park’taki plaj voleybolu sahaları için ilk uzaktan kumanda Sabonis’i gördü.

Deepwater Horizon petrol sızıntısından sonra yapılan temizlik, bölgedeki kum temizleyicilerinin büyük uygulamalarını gördü. [1] Benzer şekilde, Yeni Zelanda’daki Rena petrol sızıntısı da etkilenen kumu çıkarmak için kullanılan plaj temizleyicileri gördü.

Mavi Deniz’in meslekleri, yüksek kayalıklar ve deniz yatağı gibi zor erişime sahip sahalarda dökülmelere müdahale etmek ve müdahale etmek için eğitilmiştir.

Mavi Deniz, nehirleri denizlere temizlemede tecrübeye sahiptir ve plaj, lagün, göl, marina ve liman alanlarının temizlenmesi için yerel yönetimler ve belediyeler ile periyodik bir sözleşme yürütmektedir. Kıyı temizliği ve iyileştirilmesi (plajlar, kayalık kıyılar ve rıhtımlar).

Turistik bölgeler, periyodik temizlik ve bir nihai kirlilik olayıyla karşı karşıya gelmek için hazırlıklı olmayı da içeren benzer hizmet tipinin tadını çıkarırlar.