Barajı Tarama Makinesi


previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

 

Çok Amaçlı Barajı Tarama Makinesi, İstanbul’da tasarlandı ve inşa edildi ve Crocodile, her çeşit su kütlesinde geniş bir yelpazede çalışmaya elverişli:
Baraj Tarama Makinesi, suyun çok yönlülüğüdür, ağır işlerden çok hızlı acil durum müdahalesine kadar değişen kullanımlar için idealdir. Güçlü motoru, tahrik sistemi ve pompaları, üstün hareket kabiliyeti ve sofistike konumlandırma ekipmanları, kendi başına bir sınıfa yerleştirir. Baraj Tarama Makinasının bir diğer önemli çevresel özelliği, düşük gürültü seviyelerinde çalışabilme özelliğidir, gürültüyü önemli ölçüde düşük seviyelere düşüren süperkritik bir susturucu ile donatılır.

Kirlenmiş nehir ve kanalların ve diğer su yollarının temizlenmesi ve restore edilmesi / Sahil şeritlerinin yeniden inşası / Yaban hayatı habitatlarının oluşturulması / Bitki örtüsünün kontrol edilmesi / Su borularının, boru hatlarının ve denizaltı kablolarının kurulması / Taşkın Kontrolü, Damlama Makinalarının teknolojisi ile su boruları, boru hatları ve denizaltı kablolarının montajı mümkündür. kazık sudan sürmek. Bu kıyıları korur ve sahilden kayda değer bir mesafede kazık sürüşü sağlar. Baraj Tarama Makinesi, tahrik sistemi ve ekskavatör tertibatı ile bağımsız olarak su içinde hareket eder. Baraj Tarama Makinesi, çapakları ile demirlenir ve su trafiğini etkileyebilecek tarama için çelik kablolara ihtiyaç duymaz.

Makine, sahada bir kamyonun üzerine komple bir ünite olarak gelir ya da orada kendi başına suyla hareket eder. Bir treylerde sahaya geldikten sonra, pahalı bir vinç desteğine gerek yoktur çünkü makine, dışarıdan herhangi bir yardım almadan suya girip çıkmaktadır. Baraj Tarak Gemisi, yüzer veya köklü bitki örtüsünü, zararlı taşları ve çöpleri tırmık kullanarak alttan çıkarabilir.
Emme taraması ile Dam Tarak Gemisi, bir boru hattından toprağı 1 km uzaklıktaki bir boşaltma alanına pompalayabilir. Bu süreçte, toprak bol miktarda su ile karıştırılır, toplam hacmin% 80-90’ı.

Diğer makinelerde çalışmak zor veya imkansız olan yerlerde tarama yapmak
(göller, akarsular, sulak alanlar, sığ sular, limanlar, kanallar, sahil şeritleri, endüstriyel havuzlar, köprüler, tüneller vb.)
Hem pompa hem de kazma yapabileceğiniz benzersiz / çok yönlü tarak makinesi gerektiğinde
Birkaç tek-amaçlı makineyi harekete geçirmenin mümkün olmadığı durumlarda
(şantiye ankrajı için kesici emme tarak, kazıcı tarak, ekskavatör, römorkör, montaj vinçleri veya yardımcı gemiler)
Su trafiği sıkışmasının olduğu yerlerde taranması
Boru hatlarının / denizaltı kablolarının / sularda veya sahil şeridinde kazık çakmalarının gerekli olduğu yerler
Vejetasyon geleneksel tarak gemisi izin vermez
Yüzen veya köklü bitkinin dipten çıkarılması / kontrol edilmesi gereken yerler
Çevresel tarama gerekli olduğunda

Dengeleyiciler

Crocodile Çok Amaçlı Tarak Gemisi’nin bağımsız tarama hareketleri ve hidrolik dengeleyiciler üzerinde ankraj tabanı.
Hidrolik eğme silindirleri ile donatılmış iki arka stabilizatör spud. Hidrolik ile derinlik kontrolü
Sökülebilir yüzer ve çıkarılabilir kanatlı iki ön stabilizatör.

Tahrik sistemi

Dam Tarama Makinası tahrik sistemi minimum kesinti ile maksimum güç sağlamak için tasarlanmıştır. En yüksek hız 8 knot. Pervane, su bitki örtüsünü korumak ve nehir yatağı çökeltilerini rahatsız etmek için sığ sularda yetiştirilebilir. Tropik ve kutup ikliminde çevresel tarama.

Kabin

Baraj Tarama Makinesi kabini, mükemmel görünürlük ile en yüksek konfor ve ergonomi standartlarını karşılar. Pilot kabin içerisindeki tüm hidrolik fonksiyonları kontrol eder. Tamamen ayarlanabilir deluxe koltuklar, kolay erişilebilen kumandalar, açılabilen yan camlar ve sunroof kapak, radyo sistemi ve hidrolik / motor için ölçüm gibi standart ve opsiyonel aksesuarlarla donatılmıştır.

Motor

Hafif, kompakt, düşük kirliliğe sahip Cummins / Caterpillar motorla donatılmıştır. Crocodile ekskavatörün yedek gücü var (250 ila 375 hp – standart model: 250 hp).

gövde

Tek parça gövde, koruma için 7 su geçirmez bölmeye ayrılmıştır. Minimum 3 yıl garantili korozyona dayanıklı boyama sistemi. Altta koruyucu kızak çubukları. Kayma emniyetli güverte. Korkuluk.

Ekskavatör

Maksimum kova erişimi: 6,5 m ila 7,85 m ila 180º Maksimum derinlik: 6,5 m
Koparma kuvveti (kepçe silindiri): 77 kN (seçilen seçeneğe göre değişir)
Kazma kuvveti (kepçe silindiri): 40 kN (seçilen seçeneğe göre değişir)
Kaldırma kapasitesi maks. Erişim: 16 kN (seçilen seçeneğe göre değişir)

Kova sistemi

Kazıcı tarama için çeşitli araçlar mevcuttur; standart çalışma için dişlere sahip bir 400l kova, daha büyük siteler için bir 800l kova, çevresel tarama için bir kapaklı kova. Kova ile taranan malzeme mavnalar üzerine veya dar kanallarda doğrudan kıyıya bırakılabilir. Taş ve çöp sökme kazıcı kovası, kapaklı kova ile yapılabilir. Daha büyük taşlar sahile, daha derinlere suya gömülebilir, gömülebilir veya örneğin; bir dalgakıran yapmak için kullanılır.

River Dredging 1000River Dredging 1400River Dredging 1500
Length11 m14 m15 m
Width3.5 m3.5 m4.3 m
Height3.2 m3.2 m3.2 m
Draft0.6 m0.6 m0.6 m
Weight20 t24 t28 t
HullOne-piece hull with 7 watertight compartmentOne-piece hull with 9 watertight compartmentOne-piece hull with 13 watertight compartment
F/O Tank1200 lt1400 lt1600 lt
Engine260 hp / 350 hp ( Optional )350 hp / 500 hp ( Optional )500 hp / 700 hp ( Optional )
Propeller1 x Hydraulic Driven Propeller2 x Hydraulic Driven Propeller2 x Hydraulic Driven Propeller
Speed4 Knots5 Knots5 Knots
Excavation Digging Depth5.3 m / 6.3 m ( Optional )8 m / 9 m ( Optional )10.5 m / 12 m ( Optional )
Excavation Pumping Depth6.3 m9 m11.5 m
Stabilizer DepthFront : 3.5 m / Rear : 6.3 mFront : 5.0 m / Rear : 9 mFront : 6.0 m / Rear : 11 m
Electrical System12 or 24 V
Hydraulical System Capacity500 L700 L1000 L
PaintEpoxy coating underwater hull, decks & superstructure with a lifetime of about 3 years.
Optional EquipmentBackhoe Bucket ( 800 L ) / Clamshell Bucket ( 600 L ) / Piling Bucket / Cutter Suction Pump / Horizontal Suction Pump Bucket / Auger Head
Oil Recovery Bucket /Rake ( 2.8 m ) / Pile Driver / Oil Spill Spray System / Discharge Pipe ( HDPE ) | Floats / Spray Pipe / Air Condition | Heater
Class Certificate / Navigation Equipment / Side Pontoon / Service Crane / Service Boat / Spare Parts / Trailer