Çok Amaçlı Tarak Gemisi + Amfibi


Multi Purpose Dredger 3
Multi Purpose Dredger 4
Cutter Suction Dredger Amphibious 3
Multi Purpose Dredger 2
Multi Purpose Dredger 1
Multi Purpose Dredger 5
Cutter Suction Dredger Amphibious 2
Cutter Suction Dredger Amphibious 6
Cutter Suction Dredger Amphibious 4
Cutter Suction Dredger Amphibious 1
multi-purpose-dredger-3
multi-purpose-dredger-4
Cutter Suction Dredger Amphibious (3)
multi-purpose-dredger-2
multi-purpose-dredger-1
multi-purpose-dredger-5
Cutter Suction Dredger Amphibious (2)
Cutter Suction Dredger Amphibious (6)
Cutter Suction Dredger Amphibious (4)
Cutter Suction Dredger Amphibious (1)
previous arrow
next arrow
PlayPause

Çok Amaçlı Tarak, amfibi gemisi olarak tasarlanmış ve İstanbul’da inşa edilmiştir. Timsah, her türlü su kütlesinde geniş bir çalışma yelpazesi için uygundur.
Timsah, Çok Amaçlı tarak su üzerinde çok yönlülük ağır iş çok hızlı acil müdahale arasında değişen kullanımlar için uygun hale getirir. Güçlü motoru, tahrik sistemi ve pompaları, üstün hareket kabiliyeti ve sofistike konumlandırma ekipmanı, tek başına bir sınıfa yerleştirir. Çok Amaçlı Tarağın bir diğer önemli çevresel özelliği, düşük gürültü seviyeleri ile çalışma yeteneğidir, gürültüyü oldukça düşük seviyelere düşüren süperkritik bir susturucu ile donatılmıştır.

İşlevler

Su boruları, boru hatları ve denizaltı kabloları / Sel kontrolü, su boruları, boru hatları ve denizaltı kablolarının Çok Amaçlı Tarakçının teknolojisi ile kurulması, kazıkları sudan çıkarmak mümkündür. Bu kıyıları korur ve kıyıdan önemli bir mesafede kazık sürüş sağlar. Timsah Çok Amaçlı tarak, tahrik sistemi ve ekskavatör montajı ile suda bağımsız olarak hareket eder. Timsah Çok Amaçlı tarak çapa ile spuds ve su trafik geçen rahatsız olabilir tarama için çelik Kablolar gerekmez.

Amfibi makine, bir kamyondaki sitede tam bir birim olarak gelir veya su üzerinde tek başına oraya gider. Bir römork üzerinde siteye geldikten sonra, makine amfibi olduğu için pahalı vinç yardımına gerek yoktur, sadece herhangi bir dış yardım olmadan suyun içinde ve dışında” yürür”ve ayrıca amfibi olduğu için operasyonlar için herhangi bir sınır yoktur.

Timsah Çok Amaçlı tarak, tırmığı kullanarak yüzen veya köklü bitki örtüsünü, zararlı taşları ve çöpleri alttan kaldırabilir.
Çok amaçlı tarak, toprağı bir boru hattından 1 km uzaklıkta bulunan bir deşarj alanına pompalayabilir. Bu süreçte, toprak büyük miktarda su, toplam hacmin %80-90’ı ile karıştırılır.
Timsah Çok Amaçlı Tarakçının bağımsız tarama hareketleri ve ankrajları hidrolik stabilizatörlere dayanır. 2 arka stabilizatörler, hidrolik devirme silindirleri spuds ile donatılmıştır. Çıkarılabilir yüzer ve çıkarılabilir spuds ile hidrolik iki ön stabilizatörler aracılığıyla derinlik kontrolü.

Uygulama

Diğer makinelerle çalışmanın zor veya imkansız olduğu yerlerde tarama
(göller / nehirler / sulak alanlar / sığ sular | limanlar | kanallar | kıyı hatları | endüstriyel havuzlar | köprüler altında / tünellerde, vb. )
Nerede benzersiz / çok yönlü tarak gerekli olduğunu, hangi pompa ve kazmak hem olabilir
Nerede birkaç tek amaçlı makineleri seferber etmek mümkün değildir
(kesici emme tarak | kazıcı tarak | ekskavatör | römorkör | montaj vinçleri veya çapa için yardımcı gemiler siteye )
Su trafik sıkışıklığı olduğu yerlerde tarama
Nerede boru hatları / denizaltı kabloları / kazık su veya kıyı üzerinde sürüş gereklidir
Bitki örtüsü geleneksel tarak izin vermez nerede
Yüzen veya köklü bitki örtüsünün alttan çıkarılması/kontrol edilmesi gerektiğinde
Çevresel tarama gerekli
Nerede amfibi tarak gerekli

Tahrik sistemi

Timsah, Çok Amaçlı tarak tahrik sistemi, minimum bozulma ile maksimum güç sağlamak üzere tasarlanmıştır. Timsah 4 ila 8 knot yelken açabilir. Pervane, su bitki örtüsünü korumak ve nehir yatağı tortusunu rahatsız etmekten kaçınmak için sığ sularda yükseltilebilir. Tropikal ve kutup ikliminde çevresel tarama.

Taksim

Timsah, Çok Amaçlı tarak kabini, mükemmel görünürlük ile en yüksek konfor standartlarını ve ergonomiyi karşılar. Pilot kabin tüm hidrolik fonksiyonları kontrol eder. Amfibik tarak, tamamen ayarlanabilir lüks koltuklar, kolay erişilebilen kontroller, açılabilen yan pencereler ve sunroof kapağı, radyo sistemi ve hidrolik/motor için ölçme gibi çeşitli standart ve isteğe bağlı aksesuarlar ile donatılmıştır.

Motor

Timsah çok amaçlı tarak hafif, kompakt, düşük kirlilik Cummins / Caterpillar / Volvo / Perkins vs motor ile donatılmıştır. Amfibi tarak ekskavatörü yedek güce sahiptir (260 ila 700 hp standart model: 260 hp).

Gövde

Timsah 1000, koruma için 7 su geçirmez bölmeye bölünmüş tek parça gövdeye sahiptir. Timsah 1400, koruma için 9 su geçirmez bölmeye bölünmüş tek parça gövdeye sahiptir. Timsah 1500, koruma için 13 su geçirmez bölmeye bölünmüş tek parça gövdeye sahiptir. En az 3 yıl garanti için korozyona dayanıklı boyama sistemi. Altta koruyucu kızak çubukları. Kaymaz güverte. Korkuluklar.

Kazıcı

Maksimum kova erişim: 5.3 m ila 12 m ila 180º maksimum derinlik: 12 m
Koparma kuvveti (kova cyl.): 77 kN (seçilen seçeneğe bağlıdır )
Kazma kuvveti (kova cyl.): 40 kN (seçilen seçeneğe bağlıdır )
Maksimum kaldırma kapasitesi. Ulaşmak: 16 kN (seçilen seçeneği bağlıdır )

Kova Sistemi

Kazıcı tarama için çeşitli araçlar mevcuttur; standart iş için dişleri olan 400 lt’lik bir kova, daha büyük alanlar için 800 lt’lik bir kova, çevresel tarama için kapaklı bir kova. Amfibi tarak Kovası ile, taraklı malzeme mavnalara veya dar kanallara doğrudan kıyıya yatırılabilir. Taş ve Çöp çıkarma kazıcı kova, kapaklı kova ile yapılabilir. Daha büyük taşlar kıyıya, daha derin suya, gömülebilir veya örneğin bir Dalgakıran yapmak için kullanılabilir.

Crocodile 1000Crocodile 1400Crocodile 1500
Length11 m14 m15 m
Width3.5 m3.5 m4.3 m
Height3.2 m3.2 m3.2 m
Draft0.6 m0.6 m0.6 m
Weight20 t24 t28 t
HullOne piece hull with 7 watertight compartmentOne piece hull with 9 watertight compartmentOne piece hull with 13 watertight compartment
F/O Tank1200 lt1400 lt1600 lt
Engine260 hp / 350 hp ( Optional )350 hp / 500 hp ( Optional )500 hp / 700 hp ( Optional )
Propeller1 x Hydraulic Driven Propeller2 x Hydraulic Driven Propeller2 x Hydraulic Driven Propeller
Speed4 Knots5 Knots5 Knots
Excavation Digging Depth5.3 m / 6.3 m ( Optional )8 m / 9 m ( Optional )10.5 m / 12 m ( Optional )
Excavation Pumping Depth6.3 m9 m11.5 m
Stabilizer DepthFront : 3.5 m / Rear : 6.3 mFront : 5.0 m / Rear : 9 mFront : 6.0 m / Rear : 11 m
Electrical System12 or 24 V
Hydraulical System Capacity500 L700 L1000 L
PaintEpoxy coating underwater hull, decks & superstructure with a lifetime of about 3 years.
Optional EquipmentBackhoe Bucket ( 800 L ) / Clamshell Bucket ( 600 L ) / Piling Bucket / Cutter Suction Pump / Horizontal Suction Pump Bucket | Auger Head / Oil Recovery Bucket / Rake ( 2.8 m ) / Pile Driver / Oil Spill Spray System / Discharge Pipe ( HDPE ) | Floats Spray Pipe / Air Condition | Heater / Class Certificate / Navigation Equipment / Side Pontoon / Service Crane / Service Boat / Spare Parts / Trailer