Kirlilik Karşıtı Gemi


previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

Mavi Deniz, çok amaçlı Kirlilik Karşıtı Geminin tasarımı ve üretiminde pazar lideri / dünyanın en büyük üreticisidir.

Çok Amaçlı Kirlilik Karşıtı Kirlilik Gemisi, verimli ve hızlı bir deniz temizleme operasyonu uygulamak için gerekli tüm ekipmanla donatılmış halde tedarik edilebilir. Mavi Deniz son zamanlarda çok amaçlı bir Kirlilik Karşıtı Gemi olan Deniz Kedisini tanıttı. Çok yönlü OSRV, çeşitli bombardıman ekipmanı türlerine uyabilmektedir, böylece bom dağıtımı, yangınla mücadele, şamandıra taşıma, çekme, genel iş teknesi görevleri, izleme, dağıtıcı spreyleme, yağ geri kazanımı, çöp toplama, depolama ve birçok farklı uygulamada kullanılabilmektedir. mikro kirleticilerin denizden ve plaj temizliği işlemlerinden bertarafı. Denizdeki kirlilikle mücadelede, Deniz Kedisi: Kirlenmiş bölgeyi, hidrokarbon döküntülerini geri kazanmak için gemide taşınan petrol patlamaları ile izole eder; Sabit yüzen ve yarı batık atıkları toplar ve depolar; yangınla savaşır kayaları ve resifleri temizler ve bölgede genel destek sağlar. Geliştirilmiş yağ deposu, hidrolik güç ve hidrolik vinci ile temiz bir güverte, liman ve terminal çevresinde birçok operasyon için çok yönlü bir araç sağlar.

Deniz Kedisi, tüm yağ viskozitelerinin geri kazanılmasını sağlamak için katamaran gövdelerinin ünite içerisine entegre dinamik konveyör bantlı skimmer sistemiyle birlikte gelen, özel olarak tasarlanmış, amaca uygun bir şekilde inşa edilmiş petrol döküntüsü geri kazanımı sağlayan, amaca yönelik bir petrol sızıntısı geri kazanma kabıdır. sadece gemiyi kaygan bir şekilde sürmek suretiyle hafif dizelden yüksek viskoziteli ham petrollere kadar yağları geri kazanma kabiliyetine sahiptir. İsteğe bağlı olarak, petrol paspas skimmer sistemi, çelik gövdeleri ile donatılmıştır. İsteğe bağlı bir bom makarası, yangınla mücadele için çeşitli boyutlardaki bomlar veya köpük / su monitörünü depolamak ve dağıtmak için kullanılabilir. Dispersant sprey sistemi, kimyasal dispersiyon maddesinin, teknenin her iki tarafına monte edilmiş mafsallı kollardan uygulanması için uygundur. Petrol kirliliği müdahale gemisi ayrıca ön bant konveyör sistemi ile çöp / çöp toplar

Kirlilik Karşıtı Gemi, liman alanlarında ve açık sularda ve açık denizlerde veya açık denizde faaliyetlerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Gemi sağlam bir çelik katamaran gövdesine dayanmaktadır. OSRV, geminin açık sularda aynı yüksek performans seviyesine ulaşmasını sağlayan mükemmel denizcilik özelliklerine sahiptir. Mavi Deniz Petrol Sızıntısı Geri Kazanım Gemileri tüm dünyada kullanımda görülebilir.

Özellikler

 • Kirlenme Karşıtı Gemi sağlam bir çelik katamaran gövdesine dayanmaktadır.
 • 360 derece döndürün.
 • İkiz Motorlar.
 • Genel çalışma görevleri.
 • Ekipman taşıma operasyonlarında yardımcı olmak için hidrolik mafsallı vinç.
 • Deniz Cat, dahili dinamik konveyör bantlı skimmer sistemi ile tüm petrol türlerinin denizden viskozitelerinin toparlanmasını sağlar. İsteğe bağlı olarak, yağ paspas skimmer sistemi, kayışı sadece kaygan bir yoldan sürmek suretiyle monte edilir.
 • Yağ Geri Kazanım Oranı; 100 m³ / saat.
 • Enkaz / Çöp geri kazanım sistemleri.
 • Yağlı su alımı. (çamur, slop, sintine, ve yağlı atık sıvılar)
 • Yağ bomları devreye giriyor ve bom makarasıyla birlikte depolanıyor.
 • Yangın söndürme.
 • Dispersant sprey sistemi.
 • Kanalizasyon Arıtma Sistemleri &; Yağlı Su Ayırıcı
 • Çekme kancası ile çekme görevleri.
 • Mürettebat, WC & Banyo için bir kabin veya bir atölye ile konaklama sağlanabilir.
SEA CAT 15SEA CAT 17SEA CAT 19
Length15 m17 m19 m
Beam5.30 m6 m6 m
Draft0.8 m1.2 m1.2 m
Hull TypeCatamaran
Garbage Tank10 m³15 m³20 m³
Oil Storage Tank30 m³40 m³60 m³
F/O Tank1800 lt2000 lt4.000 lt
Fresh Water Tank1 m³2 m³3 m³
Engine2 x 185 HP2 x 220 HP2 x 300 HP
Speed8 Knots10 Knots12 Knots
Oil Recovery Rate30 m³ / hr50 m³ / hr60 m³ / hr
Oil Collection Speed0-4+knots
Oil Spill Detection System1 - 2 miles radius
ElectronicsRadar, GPS, Echo-sounder, compass, VHF
Multifunctional CranesHydraulic crane 500 kg at 7 mt
Rescue Device1 x Rescue Boat, 4 x Life jacket / Buoy, 4 x Fire Extinguisher
PaintEpoxy coating underwater hull, decks & superstructure with a lifetime of about 3 years.
AccommodationsWC / shower. A fully glazed wheelhouse high quality fit-out which includes seats.
Special equipmentSearchlight, Window wiper, Boom reel, Spray System