Deniz Çökeletme Sprey Sistemi


Marine Dispersant Spray System 1
Offshore Dispersant Spray
Marine Dispersant Spray System 6 e1577873627519
Dispersant Spray Spill
Dispersant Spray Vessel 2
Marine Dispersant Spray System 5 e1577873483149
Dispersant Spray System
Dispersant Spray Vessel 1
marine-dispersant-spray-system-1
Offshore Dispersant Spray
marine-dispersant-spray-system-6
Dispersant Spray Spill
Dispersant Spray Vessel (2)
marine-dispersant-spray-system-5
Dispersant Spray System
Dispersant Spray Vessel (1)
previous arrow
next arrow
PlayPause

MAVİ DENİZ, küçük gemiler tarafından kullanılmak üzere küçük, taşınabilir inshore dispersant sprey sistemlerine römorkörlerde kullanım için büyük, kalıcı olarak monte edilmiş ekipmanlardan küçük, taşınabilir inshore dispersant sprey sistemlerine kadar farklı boyutlarda Dispersant sprey sistemleri üretmektedir ve tasarlamaktadır.

Sabit kalıcı tip elektrikli yüklü dispersant sprey sistemi veya taşınabilir dizel motor dispersant sprey sistemi, gemiler, tekneler, yağ Kurtarma gemileri, Römorkörler, Deniz tedarik gemileri veya diğer Zanaatlardan yağ dispersanının uygulanması için.

Deniz suyuna önceden seyreltilmiş konsantre püskürtme sistemleri

Deniz suyuna önceden seyreltilmiş dispersant uygulaması, konvansiyonel dispersanları (yüksek dispersan/yağ dozajı) uygulamak için geliştirilen ekipmanı kullanarak konsantre dispersanı (düşük dispersan / yağ dozajı) uygulamak için icat edildi.

Gerçekten de, seyreltme, akış hızının püskürtülmesini sağlar ve bu nedenle aynı ekipmanla (büyük nozullar) püskürtmeye izin verir. Bu sistemler, dağıtıcıyı genellikle yaklaşık %10 dispersantı deniz suyuna önceden sulandırmak için tasarlanmıştır.

Bu amaç ile elde edilebilir:

Eğitimci sistemleri geminin yerleşik Yangın söndürme sistemi ile çalışmak üzere tasarlanmıştır. Pompanın deşarj tarafına bağlı eğitimci, dağıtıcı emme noktasında negatif bir basınca neden olur ve böylece bir deşarj hattına emer. Seyreltilmiş dağıtıcı, bir yangın monitörü veya geminin tarafına bağlı püskürtme kollarına monte edilen nozullar ile uygulanır.

Enjeksiyon sistemleri iki pompadan oluşur: biri su ve diğeri için, dispersan için değişken akış oranına sahip kimyasal besleyici pompalara benzer. Dispersant, püskürtme kollarına monte edilen püskürtme memeleri vasıtasıyla teknenin yanına uygulanır. Sabit ve taşınabilir tasarımlar mevcuttur ve tercihen yay dalgası tarafından sağlanan karıştırma enerjisinden faydalanmak için geminin yayına monte edilir.

Düzgün dağıtıcılar püskürtme sistemleri

Düzgün konsantreleri püskürtme sistemleri, seyreltilmemiş konsantre dağıtıcıların uygulanması için özel olarak tasarlanmıştır.

Bu üniteler genellikle yay monte edilir, değişken akış oranına sahip bir pompaya sahiptir ve dağıtıcı ayrıca püskürtme kollarına monte edilen nozullardan boşaltılır. Bunlar genellikle daha yüksek bir yağ karşılaşma oranına sahip kıç monte kollarına kıyasla daha uzundur. Karıştırma enerjisi yay dalgası ile sağlanır.

Dağıtıcı akış hızı aralığını artırmak için, birden fazla püskürtme tertibatı ile donatılmış bazı birimler. Bir veya birkaç püskürtme tertibatını çalıştırarak, akış hızı karşılaşılan farklı durumlarla ( gemi hızı, yağ kalınlığı) başa çıkmak için ayarlanabilir.

Dağıtıcıları püskürtmek için ve özel olarak inşa edilmiş kirlilik önleyici gemilere ek olarak farklı damar türleri kullanılabilir; bunlar römorkörler, tedarik gemileri, trol avcıları veya küçük balıkçı gemileri içerir.

Gerekli manevra kabiliyetini koruyarak aynı anda düşük hızlarda çalışma gerekliliği, gemilerin seçiminde sınırlayıcı bir faktör olabilir. Uygun gemiler de dispersant için yeterli depolama alanı olmalıdır

İhtiyaçlarınız için Dispersant sprey sistemini tasarlayabiliriz.

İsteğe bağlı

  • Saklama Kabı
  • Akış Ölçer
  • Püskürtme
  • Taşınabilir Dispersant Tankı
  • Yağ Dağıtıcı
MaviSpray 12MaviSpray 10MaviSpray 8MaviSpray 6MaviSpray 5MaviSpray 4MaviSpray 3
OperationLarge Size - Offshore Supply Vessel, Work Boat, Tug Boat, OSRVMedium Size - Work Boat, Tug Boat, OSRVSmall Size - Boats, Craft, Work Boat, OSRV
Arm Lenght2 x 12 m2 x 10 m2 x 8 m2 x 6 m2 x 5 m2 x 4 m1 x 3 m
MaterialAluminum (Standard) or Stainless Steel (Optional)
Number Of Nozzles8 pcs7 pcs6 pcs5 pcs4 pcs3 pcs2 pcs
Pump Capacity250 lt/min200 lt/min100 lt/min80 lt/min50 lt/min40 lt/min20 lt/min
EngineDiesel or Electric
Hose Kit1 x 5 m Seawater Suction hose + 1 x 5 m Dispersant Suction Hose + 2 x 5 m Delivery Hose

DISCOVER MORE