Havadan Püskürtme Sistemi


previous arrow
next arrow
PlayPause
Slider

MAVI DENIZ tasarlanan havadan püskürtme sistemi, döküntüye yakın bir yerden çalışabilir ve dar ya da erişilemeyen durumlarda küçük / orta ölçekli döküntüler için kullanılabilir.

Dispersanların hava püskürtmelerinin sağladığı avantajlar (iyi kontrol ve değerlendirme sonuçları ile hızlı cevap, yüksek tedavi oranları, deniz durumundan bağımsız olarak ürünün optimum kullanımı), hem sabit hem de dönen kanatlı uçaklarla kullanılmak üzere geliştirilmiş birçok püskürtme sistemi ( helikopter veya uçak).

Mevcut birimler, uygun uçak veya kalıcı olarak monte edilen tipte kullanılabilecek tiptedir. Yaygın olarak tarımda kullanılan mahsul püskürtme uçağının standart gömme püskürtme sistemleri, dağıtıcıların püskürtülmesi için uyarlanabilir.

Sadece temiz konsantre dispersanlar, hava püskürtme sistemleri ile kullanım için uygundur.

Uçak dağıtıcı sprey sistemleri, belirli uçak tipleri ve modelleri için tasarlanmış ve onaylanmıştır.

1. Uçak Püskürtme Sistemi

Dönüştürülmüş çok motorlu uçaklar için sabit sistemler, dağıtıcılar için depolama, nozullu powerpack sprey kolları ve bir uzaktan kumanda sistemi içeren bir pompa içerir.
Alternatif olarak, gövdenin altında sökülebilir bir bölme olarak (yani, bagaj sandığı yerine) kelepçelenebilen bazı bağımsız sistemler (tank, pompa ve püskürtme bomları ile) geliştirildi; Bu sistemler normal düzlemleri hızlı bir şekilde püskürtme uçaklarına dönüştürmeyi sağlar.

Küçük uçaklar için POD püskürtme sistemleri; Bir POD (bagaj gövdesi) olarak küçük bir düzlemin altında teçhizat oluşturabilen kendinden konteyner püskürtme sistemi. Bir püskürtme uçağına iyi veya yolcu taşımacılığına ayrılan normal bir düzleme dönüştürmek hızlı ve kolaydır. Bu sistemlerin kapasitesi yaklaşık 1,5 ton dağıtıcıdır.

Bağımsız hava püskürtme sistemleri, uçuş sırasında açık kalabilen arka kargo kapılarına sahip büyük nakliye uçaklarına uyacak şekilde üretilmiştir. Konteynerli üniteler tank, güç paketi, pompa ve geri çekilebilir püskürtme kollarından oluşur ve kargo ambarına hızla yüklenebilir.

2. Helikopter Püskürtme Sistemi

Helikopterler için sabit püskürtme sistemleri, gövdenin altına monte edilmiştir ve sabit kanatlı uçaklar ile aynı parçalardan oluşmaktadır.

Helikopter püskürtme kovaları, ani yükler için bir kargo kancasına sahip olan herhangi bir helikopterle birlikte kullanılabilir. Birimler bağımsızdır (depo, pompa, güç paketi, püskürtme kolları) ve uzaktan olabilir
kokpitten kontrol edildi.

Dispersiyonların hava uygulaması, kaygan alan üzerindeki görünebilirliğe bağlıdır ve yayılmış yağ ile dispersan karıştırmak için dalga enerjisine dayanır.

Şirket ayrıca, şirket içi CAD tasarımı ile uzman ekipman sipariş etmek için tasarım ve tasdik edecektir.

Mavi Spray Heli 1Mavi Spray Heli 2Mavi Spray Heli 3Mavi Spray Arial FW MiniMavi Spray Arial FW
Application AreaAgriculture - Grasshopper - Mosquites - Locust - Oil Spill
Aircraft TypeHelicopterHelicopterHelicopterPlanePlane
Tank Capacity150 lt500 lt.

400 lt. (standard)
Up to 1.000 lt (optional)

1000 lt

2.000 lt (standard)
Up to 18.000 lt (optional)

Tank MaterialHDPE or Aluminium
Engine7.5 hp diesel engine380 v 3 phase electric motor
Contol PanelCarried as an underslung load, the system incorporates its own power supply and is controlled via a simple pilot operated control box.
Flow rateFlow rate can be varied up from (350 litres/min & 450 litres/min or 800 litres/min)
Spray Boom Length3 m - 5 m - 10 m - 15 m - 20 m
Spray Boom MaterialLightweight Aluminium construction
Swath widthUp to 30m.

DISCOVER MORE


  • Airborne Spray System 3
  • Airborne Spray System 2