Denizde Petrol Sızıntısı Müdahalesi

Oil Spill Response 7
Oil Spill Response 6
Oil Spill Response 5
Oil Spill Response 3
Oil Spill Response 4
Oil Spill Response 2
Oil Spill Response 1
Oil Spill Response (7)
Oil Spill Response (6)
Oil Spill Response (5)
Oil Spill Response (3)
Oil Spill Response (4)
Oil Spill Response (2)
Oil Spill Response (1)
previous arrow
next arrow

MAVİ DENİZ, İstanbul, Türkiye’de yerleşik olup, yılda 365 gün, günde 24 saat sürekli hazır bekleyen müdahale ekiplerine, Petrol Sızıntısına Müdahale ve Dökülme Önleme Hizmetine sahiptir.

MAVİ DENİZ, ekipmanı ve personeli ile bölgenin lider Petrol Sızıntısı Müdahale ve Petrol Sızıntısını Önleme yüklenicisidir. Firmamız tam donanımlı olup, çarpışma, yangın veya karaya oturma sonucu denize yayılan yakıt, yağ ve kimyasalların neden olduğu çevre kirliliğinin önlenmesinde ve en aza indirilmesinde önemli rol oynamaktadır.

Petrol Sızıntısı Müdahale ekibi en yüksek endüstri standartlarına göre eğitilmiştir ve Denizde düzenli olarak tatbikat yapmaktadır. Denizde, Petrol Sızıntısı Müdahale ekibi denizdeki petrol sızıntılarına müdahale edebilir.

Mavi Deniz, denizde, nehirlerde, haliçlerde veya kıyı şeridinde bu tür olaylara müdahale etmek için günde 24 saat beklemede. Kuruluşundan bu yana Mavi Deniz, Türkiye’deki hemen hemen her önemli deniz sızıntısı müdahalesi ve sızıntı önleme faaliyetinde yer almıştır.

Mavi Deniz limanlar, marina, tersane, rafineri, petrol, boru hatları, petrol/gaz arama ve üretim şirketlerine Tier1, Tier 2 ve Tier 3 stand-by desteği sağlar. Ekipmanlarımız ve gemimiz ayrıca, Tier 1 veya Tier 2 kitleri olarak veya müşterinin mevcut envanterini, operasyonlara bağlı olarak kısa veya uzun süre gereksinimlerini desteklemek için esnek bir şekilde kiralanabilir. Tüm ekipmanlarımız B.V. veya Eşdeğeri tarafından onaylanmıştır ve dahili bir bakım prosedürüne göre iyi bir şekilde korunur.

Ayrıca, Ege Denizi, Karadeniz, Marmara Denizi ve Akdeniz’deki müşterilere yardımcı olmak için Mavi Deniz’in uzmanlığı talep edilmiştir.

Mavi Deniz, açık deniz / kıyıya yakın su kurtarma, kıyı şeridi temizleme ve kargo çakma ile kurtarma enkazı kaldırma konularında Petrol Sızıntıları konusunda uzmanlaşmıştır.

Petrol denize döküldüğünde, Petrol Sızıntıları rüzgar, dalga ve akıntıların etkisi altında doğal olarak yayılacak, parçalanacak ve dağılacaktır. Mavi Deniz, dünya çapında yüksek verimli kirlilik önleme gemileri SEACAT dahil olmak üzere özel Dökülme Müdahale ve Petrol Sızıntısı Önleme ekipmanını hemen gönderebilir.

Mavi Deniz, ihtiyaçlarınıza uygun olarak proje yönetimi, sözleşmeli işçilik, müdahaleye özel ekipman, malzeme temini ve bertaraf seçeneklerini tamamen veya kısmen sağlayabilir.

Mavi Deniz, deniz ortamının korunması ve temizlenmesi, petrol ve kimyasal sızıntı hizmetlerine müdahale konusunda eksiksiz hizmetler sunmaktadır.

Mavi Deniz, deniz ve kara kökenli Petrol Sızıntısı Müdahalesi + Petrol Sızıntısını Önleme konularında bölgenin en önemli özel şirketidir. Uzmanlığımız, büyük ölçekli deniz petrolü petrol sızıntısı müdahalesinden küçük bilinmeyen tehlikeli madde müdahalesine kadar uzanır. Mavi Deniz, kıyı sularında ve açık denizlerde Petrol Sızıntısı Müdahalesi için eksiksiz paketler sunuyor.

Acil Dökülme Müdahalesi ve Dökülme Önleme anahtar teslimi sağlamak için ekipman ve materyallerin yanı sıra özel müdahale ihtiyaçlarınıza yardımcı olmak için eğitimli yöneticilere, denetçilere ve teknisyenlere sahibiz. Personel ve projeye özel özgeçmişler, istek ve müşteri referansları üzerine mevcuttur.

Petrol denize döküldükten sonra rüzgar, dalga ve akıntıların etkisiyle doğal olarak yayılacak, parçalanacak ve dağılacaktır.

Endüstri, düzenleyici kurumlar ve yerel kaygılarla ilişkilerimiz benzersizdir. Çok az kuruluş daha geniş bir deneyim sunabilir.

Mavi Deniz’in sundukları:

  • 7 x 24 acil Petrol Sızıntısı Müdahalesi ve Olaylarda Petrol Sızıntısının Önlenmesi
  • Döküntünün kıyıya ulaşmasını önlemek için,
  • Deniz yaşamı üzerindeki etkiyi azaltmak için
  • Geri kazanılmamış herhangi bir yağın bozulmasını hızlandırmak için.

Dağıtıcılar, bir yağ tabakasını küçük damlacıklara ayırmaya yardımcı olan ve suyu seyrelten kimyasal maddelerdir (sabunlara ve deterjanlara benzer). Bu, dökülen malzemeyi ortadan kaldırmasa da, daha küçük petrol parçacıkları daha kolay biyolojik olarak bozunur ve bir yüzey tabakası tarafından tehdit edilen hassas habitatlar için bir koruma önlemi sağlar. Dağıtıcılar, özel donanımlı tekneler veya uçaklar tarafından döküntülerin üzerine püskürtülür.

Döküntüye gemiler veya uçaklar yoluyla uygulanan dağıtıcılar, diğer müdahale seçenekleri kullanıldıktan sonra son bir “parlatma” olarak hafif veya orta yoğunluklu petrollerin dökülmelerini etkili bir şekilde parçalayabilir.

Acil petrol transferleri gerçekleştirmek, çevreleme patlaması gibi önleyici kirlilik önlemleri uygulamak, yedek kurtarma ekipmanı kiralamak ve şirkete özel müdahale eğitimi gibi diğer hizmetleri gerçekleştirmek için donanımlıyız. İster iş botlarına, açık deniz sondaj platformu elleçleme için römorkörlere, muhafaza bomlarına, çakma işlemi için çamurluklara, vakum ünitelerine, bir plaj temizleme projesi için kıyı şeridi bomlarına veya saha iyileştirme için tarak gemilerine ihtiyacınız olsun, Mavi Deniz size uygun bir sistemin tasarlanması ve kurulmasında yardımcı olabilir. özel ihtiyaçlarınız.

Geçmiş Petrol Sızıntısı Müdahale Operasyonları

Get a quote