Kara + Kıyı Şeridi Petrol Sızıntısı Müdahalesi

Shoreline Oil Spill Response Inland 4
Shoreline Oil Spill Response Inland 5
Shoreline Oil Spill Response Inland 3
Shoreline Oil Spill Response Inland 6
Shoreline Oil Spill Response Inland 2
Shoreline Oil Spill Response Inland 1
Shoreline Oil Spill Response Inland 7
Shoreline Oil Spill Response + Inland (4)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (5)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (3)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (6)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (2)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (1)
Shoreline Oil Spill Response + Inland (7)
previous arrow
next arrow

MAVİ DENİZ, İstanbul, Türkiye’de yerleşik olup, yılda 365 gün, günde 24 saat sürekli beklemede müdahale ekiplerine sahiptir. Karada ve kıyı şeridinde Petrol Sızıntısı Müdahalesi

Karada ve kıyı şeridinde, petrol sızıntıları çevreye verilen zararı yavaşlatır. Karaya dökülmelerin, insan faaliyetlerini veya sosyal veya ekonomik faaliyetlerle ilişkili kaynakları doğrudan etkileme riski daha yüksektir.

(Kıyı Şeridi + İç Kara) Petrol Sızıntısı Müdahale ekipleri en yüksek endüstri standartlarına göre eğitilir ve düzenli olarak egzersiz yapar. (Kıyı Şeridi + İç Kara) Petrol Sızıntısı Müdahale ekibi, küçük bir yerel petrol sızıntısından, boru hattı petrol sızıntıları, jet yakıtı ve endüstriyel petrol depolama sızıntıları gibi büyük endüstriyel olaylara kadar karada ve boru hattında meydana gelen petrol sızıntısına müdahale edebilir.

Kıyı şeridi temizliği için, doğal kurtarma, elle temizleme, sel veya yıkama, vakum kullanımı, amfibi makine, yağ sıyırıcı, sıyırma gemisi, petrol patlaması, mekanik temizleme, toprak işleme ve havalandırma, tortu yeniden işleme veya sörf yıkama kullanıyoruz ve sorbentler veya kimyasal temizlik maddeleri.

Mavi Deniz limanlara, marinalara, tersanelere, rafinerilere, petrol şirketlerine, boru hatlarına, petrol/gaz arama, sanayi ve üretim şirketlerine Tier1, Tier 2 ve Tier 3 stand-by desteği sağlar. Ekipmanlarımız ayrıca Tier 1 veya Tier 2 kitleri olarak veya müşterinin mevcut envanterini, operasyonlara bağlı olarak kısa veya uzun dönem gereksinimlerini desteklemek için esnek bir şekilde kiralanabilir. Tüm ekipmanlarımız B.V. veya Eşdeğeri tarafından onaylanmıştır ve dahili bir bakım prosedürüne göre iyi bir şekilde korunur.

Kıyı şeridinin temel yapısı ve mevcut malzemenin boyutu, petrol sızıntısının temizlenmesi açısından en kritik faktörlerdir. Orası
hepsi petrol sızıntılarına karşı hassasiyet ve temizleme kolaylığı açısından sınıflandırılmış birçok sahil şeridi türüdür. Bazı türler ana kaya, insan yapımı katı yapılar, kayalık plajlar, çakıl-parke taşı, karışık kum-çakıllı plajlar, kumlu plajlar, gelgit kumu düzlükleri, çamur gelgit düzlükleri, bataklıklar, turba ve alçak tundra ve mangrovdur.

Petrol kıyı şeridine ulaştığında, etkilenen bölgeleri temizlemek için önemli ölçüde çaba göstermemiz gerekebilir. Çoğu gemi kaynaklı petrol sızıntısı kıyıya yakın yerlerde meydana gelir ve sonuç olarak birçok sızıntı kıyı şeridinin kirlenmesine neden olur. Kıyıda duran petrol önemli çevresel ve ekonomik etkilere neden olabilir. Ayrıca, olayın ölçeğine ve aşırı maliyetlere ilişkin siyasi ve kamusal algıyı da büyük ölçüde belirleyebilir.

Mavi Deniz, petrol ürünleri için çeşitli kara tabanlı müdahalelerde de yardımcı olabilir.

 • Tank çiftliği petrol sızıntıları
 • Petrol boru hattı sızıntısı
 • Jet yakıtı sızıntısı
 • Endüstriyel yağ depolama sızıntısı
 • Tanker devrilme ürünü kurtarma
 • Demiryolu kazası sızıntıları
 • Havacılık kazası sızıntıları
 • Acil durum planlaması
 • Site düzenlemelerine uygunluk denetimleri
 • Kirlenmiş alanların iyileştirilmesi
 • Çevresel saha incelemeleri

Mavi Deniz, acil durumu hem güvenli hem de daha verimli bir şekilde ele aldığını kanıtladı.

Ayrıca Mavi Deniz, acil durum aşaması tamamlandıktan sonra iyileştirme operasyonlarını gerçekleştirebilir. Saha değerlendirmesinden biyoremediasyona kadar değişen hizmetlerle çevredeki ortamı orijinal durumuna döndürmeye yardımcı olabilecek personelimiz ve taşeronlarımız var.

Geçmiş Petrol Sızıntısı Müdahale Operasyonları

Get a quote