İçeriğe geç

Kıyı Şeridi + Sahil Temizliği

Shoreline Beach Cleaning (5)
Shoreline Beach Cleaning (1)
Shoreline Beach Cleaning (4)
Shoreline Beach Cleaning (3)
Shoreline Beach Cleaning (2)
previous arrow
next arrow

Alanın özelliklerine göre kirli kumsalların ve kıyı şeritlerinin temizlenmesi özel teknik ve yöntemler gerektirmektedir. sahil temizliği veya sahil temizliği işlemlerinde Manuel Temizleme + Mekanik ekipman ve Mekanik Makineler kullanıyoruz.

Etkili benzersiz yöntemler, çevreye duyarlı alanlarda imkansız ve işe yaramaz olabilir ve temizleme işlemleri her durum için açıkça tasarlanmalıdır. Sitelere erişim genellikle zordur ve yüksek ve düşük gelgit arasındaki önemli farklılıklar işlemleri karmaşıklaştırabilir.

Kıyı şeridi tipi, enkazın çıkarılması için en uygun olabilecek en uygun temizleme tekniklerinin belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Belirli bir kıyı şeridi tipinin temizliği düşünüldüğünde, dikkate alınması gereken üç faktör önemlidir; konfor kullanım düzeyi, çevresel duyarlılık ve kıyı şeridinin doğal temizleme eylemine maruz kalması.

Yönetim ekibi, deniz ortamının rekreasyon, turizm, balıkçılık, endüstri ve deniz koruma gibi çeşitli yerel kullanımlarını dikkate almalıdır. Kıyı şeridindeki işgücü ve faaliyetlerin uygun şekilde düzenlenmesi de çok önemlidir. Temizleme işlemi en güvenli ve etkili şekilde gerçekleştirilir ve çevre üzerindeki orantısız etkilerden kaçınılır. Yüksek düzeyde yerel bilgi içeren iyi tasarlanmış bir acil durum planı, bir kıyı şeridi temizliğinin başarılı yönetimi ve organizasyonuna önemli ölçüde yardımcı olabilir.

Çöp, göllerden ve nehirlerden her okyanus kıyı şeridine kadar tüm su yollarının, kumsalların karşı karşıya olduğu kritik bir sorundur. Kumsal temizleme işlemlerinde en yaygın olarak bulunan çöpler: Sigara, Yiyecek Ambalajları ve Kapları, Çantalar (plastik), Kapaklar/Kapaklar, İçecek şişeleri (plastik), İçecek kutuları, Bardaklar, Tabaklar, Çatallar, Bıçaklar, Kaşıklar, Pipetler, karıştırıcılar, İçecek şişeleri (cam), Tütün Ambalajları/Sarmaları, Puro Uçları vb …

Plaj temizleme makinesi, çöpleri ve diğer yabancı maddeleri çıkarmak için bir tırmıklama veya eleme cihazını sahil kumu üzerinde sürükleyen bir araçtır. Paletler veya tekerlekler üzerinde manuel olarak kendi kendine çekilen veya dörtlü bisiklet veya traktör tarafından çekilen araçlardır. Sahil şehirleri, plaj müşterilerinin bıraktığı çöp sorunlarıyla ve kıyılarına vuran diğer kirliliklerle mücadele etmek için plaj temizleme makinelerini kullanır. Plaj temizleme stratejilerinde başlıca görev, plaj erozyonunu göz önünde bulundurarak ve araziyi değiştirerek plajların atıklarını ele almanın en iyi yolunu bulmaktır.

Plaj temizleme makineleri, bir kepçe veya sürükleme mekanizmasıyla kum toplayarak ve ardından çubuklar, taşlar, çöpler, şırıngalar ve diğer öğeler dahil olmak üzere yabancı madde olarak kabul edilecek kadar büyük her şeyi tırmıklayarak veya eleyerek çalışır. Benzer uygulamalar arasında göl plajları ve plaj voleybolu, anaokulu ve oyun alanı kum havuzları için alanlar yer alır.

Plaj temizleme makineleri, plaja gidenlerin güvenliğini ve mutluluğunu sağlamak için dünya çapında kullanılmaktadır. Kumsaldan, belediyelerden ve tatil beldelerinden çöp, istenmeyen deniz yosunu ve diğer döküntüleri çıkarmak, daha az yatırım saati ile plajlarını koruyabilir.

Düzenli çöp temizleme kullanımlarının yanı sıra, doğal afetlerden sonra temizlemek için plaj ve kum temizleyiciler kullanılmıştır.

Örneğin:

Teksas, Galveston’da sudaki düşük oksijen seviyeleri, binlerce ölü balığın karaya çıkmasına neden oldu. Daha sonra, havaya, kuma ve suya aşırı toksin salmadan önce çürüyen balıkları sahilden çıkarmak için tırmıklı kum temizleyicileri kullanıldı.

2008 Olimpiyat Oyunları, Pekin Chaoyang Parkı’ndaki plaj voleybolu sahaları için ilk Sabonis uzaktan kumandasını gördü.

Deepwater Horizon petrol sızıntısının ardından yapılan temizlikte bölgede çok sayıda kum temizleyici uygulaması görüldü.[1] Benzer şekilde, Yeni Zelanda’daki Rena petrol sızıntısı da etkilenen kumu temizlemek için plaj temizleyicilerinin görevlendirildiğini gördü.

Mavi Deniz’in uzmanları, yüksek uçurumlar ve deniz dibi gibi erişimi zor alanlarda dökülmelere müdahale etmek ve müdahale etmek için eğitilmiştir.

Mavi Deniz, nehirleri denizlere temizleme tecrübesine sahiptir ve plaj, lagün, göller, marinalar ve liman alanlarının temizliği için yerel yönetimler ve belediyelerle periyodik bir sözleşmeye sahiptir. Sahil temizliği ve iyileştirme (plajlar, kayalık kıyılar ve rıhtımlar).

Turistik bölgeler de, periyodik temizlik ve olası bir kirlilik olayıyla yüzleşmeye hazırlık dahil olmak üzere benzer bir hizmet türünden yararlanır.

Fiyat teklifi al