İçeriğe geç

Deniz Yüzeyi Temizliği

Marine Litter + Marine Debris Clean Up (3)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (17)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (11)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (16)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (15)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (14)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (13)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (5)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (12)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (9)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (10)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (2)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (6)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (7)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (8)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (4)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (1)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (19)
Marine Litter + Marine Debris Clean Up (18)
previous arrow
next arrow

Bu hizmet, yüzen (deniz yüzeyi) deniz çöpü ve çöplerini, çöp sıyırıcı teknelerimiz ve kirlilik önleyici gemilerimizle dünya çapında Yüzen Deniz çöp toplama operasyonlarını azaltmayı amaçlamaktadır. Deniz Yüzeyi temizleme operasyonları ile deniz yüzeyindeki deniz birikintileri azaltılacaktır.

Deniz çöpü olarak da bilinen deniz çöpleri, kasıtlı olarak veya kazara bir göle, denize, okyanusa veya su yoluna salınan insan yapımı atıklardır. Yüzen deniz çöpleri, girdapların merkezinde ve kıyı şeritlerinde birikme eğilimi gösterir ve genellikle sahil çöpü veya gelgit olarak bilinen karaya vurur. Atıkların denizde kasıtlı olarak bertarafına okyanusa boşaltma denir. Dalgaların karaya attığı odun gibi doğal olarak oluşan döküntüler de mevcuttur.

Artan plastik kullanımıyla, birçok plastik biyolojik olarak parçalanmadığından insan etkisi bir sorun haline geldi. Suyla taşınan plastik, balıklar, deniz kuşları, deniz sürüngenleri ve deniz memelilerinin yanı sıra tekneler ve kıyılar için ciddi bir tehdit oluşturmaktadır. Boşaltma, konteyner dökülmeleri, fırtına kanalizasyonlarına, su yollarına yıkanan çöpler ve rüzgarla savrulan çöp sahası atıkları bu soruna katkıda bulunur.

Deniz Kirliliğinin Unsurları, kirliliğin %80’inin kara kaynaklı olduğunu tahmin ediyor. Çok çeşitli antropojenik eserler deniz enkazı haline gelebilir; plastik poşetler, balonlar, şamandıralar, ip, tıbbi atıklar, cam şişeler ve plastik şişeler, çakmaklar, meşrubat kutuları, polistiren, kayıp olta ve ağlar ile yolcu gemilerinden ve petrol kulelerinden çıkan çeşitli döküntüler yaygın olarak yıkandığı tespit edilen maddeler arasındadır. karaya. Özellikle altılı halkalar, sorunun simgesi olarak kabul edilir.

Deniz Müsilajı, Deniz Sümükleri veya Deniz Tükürüğü Sorunu

Deniz müsilajı, deniz sümük veya deniz tükürüğü, denizde bulunan mukus benzeri organik madde topluluğudur. Kremsi, jelatinimsi madde genellikle zararlı değildir, ancak E. coli dahil olmak üzere virüsleri ve bakterileri çekebilir ve aşağıdaki deniz yaşamını boğan bir battaniye haline gelebilir. Akdeniz ve okyanuslarda sıklıkla görülür.

Hayalet Ağ Sorunu

Balıkçılar tarafından okyanusta bırakılan veya kaybolan balık ağları – hayalet ağlar – balıkları, yunusları, deniz kaplumbağalarını, köpekbalıklarını, dugongları, timsahları, deniz kuşlarını, yengeçleri ve diğer canlıları dolaştırabilir. Bu ağlar hareketi kısıtlayarak hava soluyan hayvanlarda açlığa, yırtılmaya, enfeksiyona ve boğulmaya neden olur.

Plastik Problemi

Her yıl dünya okyanuslarına 8,8 milyon metrik ton plastik atık atılıyor. Asya, yanlış yönetilen plastik atıkların önde gelen kaynağıydı.

Atık Sorunu

Deniz (veya nehir) enkazını toplama ve kaldırma teknikleri, Deniz Temizleme Gemisi kullanımını içerir. Bunlar gibi cihazlar, yüzen enkazların navigasyon için tehlike oluşturduğu durumlarda kullanılabilir.

Enkaz “plaj çöpü” haline geldiğinde, çöpleri toplamak için elle toplama ve özel plaj temizleme makineleri kullanılır.

Başka yerlerde, denize ulaşmadan önce su kaynaklı kalıntıları yakalamak için küçük nehirlere “çöp tuzakları” kurulur.

Yosun ve Alg Blooms Problemi

Algler, birbiriyle yakından ilişkili olmayan ve dolayısıyla polifiletik olan büyük, çeşitli ökaryotik organizmalar grubu için resmi olmayan bir terimdir. Dahil edilen organizmalar, Chlorella ve diatomlar gibi tek hücreli cinslerden çok hücreli formlara kadar uzanır. Bunlardan biri, 50 metre uzunluğa kadar büyüyebilen büyük bir kahverengi alg olan dev yosundur. Çoğu sucul ve ototrofiktir ve kara bitkilerinde bulunan stoma, ksilem ve floem gibi birçok farklı hücre ve doku türünden yoksundur. En büyük ve en karmaşık deniz yosunlarına deniz yosunu denir. Buna karşılık, en karmaşık tatlı su formları, örneğin Spirogyra ve taş otlarını içeren yeşil alglerin bir bölümü olan Charophyta’dır.

‘Alg’, çok çeşitli boyutlarda, büyüme oranlarında ve besin gereksinimlerinde organizmaları içeren geniş bir terim olduğundan, çiçeklenme olarak tanımlanan şeyin resmi olarak tanınan bir eşik seviyesi yoktur. Bazı türler için algler, mililitrede milyonlarca hücreye ulaşan konsantrasyonlarda çiçek açarken, diğerleri litre başına on binlerce hücreden oluşan çiçek açar. Alg hücrelerindeki fotosentetik pigmentler, alg patlamasının rengini belirler ve genellikle yeşilimsidir. Yine de, alg türlerine ve içerdiği pigmentlerin türüne bağlı olarak, sarı, kahverengi veya kırmızı gibi çok çeşitli başka renkler de olabilirler.

Deniz Enkazı ve Çöpleri Hakkında Ne Yapabiliriz?

Belediyelerin deniz, göl veya nehir yüzeyindeki döküntüleri toplaması için deniz çöpü temizleme botları işletiyor veya kiralıyoruz.

Deniz çöplerini, kıyı denizlerinde, tatlı su göllerinde, nehirlerde veya plajlarda çiçek açan yosunları toplamak ve kurtarmak için belediyeler için Deniz Temizleme Gemimizi tasarlıyor ve kiralıyoruz.

Fiyat teklifi al