4 ADET PNÖMATİK USTURMAÇA

MAVİ DENİZ Gemak Tersanesi’ne 05.Ekim.2017 tarihinde 3,5 m x 2,5 m boyutlarında 4 adet Yokohoma Fender tedarik etmektedir. Yüzer pnömatik usturmaçalar, gemiden gemiye (STS) transfer operasyonları, terminaller ve her türlü gemi için dünya çapında kullanılmaktadır.
Gemiden gemiye (STS)
Pnömatik veya köpük elastomer gibi yüzer usturmaça tipik olarak iki gemi arasında yakıt doldurmak için kullanılır.
Kuruluşundan bugüne kadar, değerli müşterilerimize hizmet veren gemiden gemiye ve gemiden limana operasyonlar için dünya çapında 500’den fazla usturmaça tedarik edilmiştir. Bu usturmaçalar, gemi yanaşma ve demirleme işlemlerinin güvenli sürecinde kritik bir rol oynamaktadır.
usturmaça, kinetik enerjiyi veya geminin bir iskeleye, rıhtım duvarına veya diğer gemilere yanaşmasını emen bir tampondur. Usturmaçalar teknelere, gemilere ve yanaşma yapılarına zarar gelmesini önler. Bunu yapmak için, usturmaçalar genellikle yüksek enerji absorpsiyonuna ve düşük reaksiyon kuvvetine sahiptir. Usturmaçalar tipik olarak kauçuk veya köpük elastomerden üretilir. Bir uygulama için en uygun çamurluk tipi, geminin boyutları ve yer değiştirmesi, izin verilen maksimum mesafe, yanaşma yapısı, gelgit değişimleri ve diğer rıhtıma özgü koşullar dahil olmak üzere birçok değişkene bağlıdır. Ustrurmaçanın biriminin boyutu, yanaşma hızının karesi ile ilgili olan geminin yanaşma enerjisine dayanmaktadır.

Get a quote